Port Lotniczy Shannon w Irlandii

Na terenie Irlandii znajdują się cztery porty lotnicze: Belfast City Airport, Belfast International Airport, Cork International Airport oraz Dublin Airport. Lotnisko Shannon jest po Dublinie drugim co do wielkości portem lotniczym, który może równocześnie stanowić bazę wylotową dla turystów udających się drogą lotniczą do Stanów Zjednoczonych. Położone jest w okręgu Munster, około 25 kilometrów od miast: Limerick (w stronę północnego-zachodu) i tyle samo w odległości od miasta Ennis (w stronę południową), a także około 90 kilometrów od Galway. Warto wiedzieć, że Limerick jest położone ok. 195 kilometrów na zachód od Dublina, u ujścia rzeki Sionna i jest nazywane „Polskim Dublinem” z racji tego, że przebywa w nim aż ok. 15.000 Polaków. Z kolei dla Ennis budowa portu lotniczego Shannon, (które szybko stało się ważnym lotniskiem transatlantyckim) w latach trzydziestych XX w., przyczyniła się do dużego rozwoju gospodarczego tego regionu. Wszelkie dodatkowe informacje o lotnisku można znaleźć na stronie oficjalnej portu lotniczego Shannon: www.shannonairport.com.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Shannon:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Lotnisko Shannon

Liniami obsługującymi połączenia do i z irlandzkiego lotniska Shannon są: Ryanair, Aer Lingus, Delta, Belavia, Continental, Cityjet, US Airways oraz Air Transat. Podróżujący z Polski mają możliwość bezpośredniego połączenia z lotniskiem Shannon z Krakowa oraz Wrocławia. Ponadto lotnisko oferuje połączenia do: Barcelony, Fuerteventury, Madrytu, Malagi, Murcii, na Teneryfę w Hiszpanii; Birritz, Carcassonne, Nantes, Paryża we Francji; Birmingham, Bournemouth, Bristolu, Edynburga, Glasgow, Leeds, Londynu, Liverpoolu, Manchesteru i Nottingham w Wielkiej Brytanii; Bostonu, Chicago, Dallas, Denver, Los Angeles, Nowego Jorku, San Diego, San Francisco, Seattle, St Louis, Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych; Brukseli w Belgii; Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich; Dublina w Irlandii; Faro w Portugalii; Kowna na Litwie; Mediolanu, Rzymu, Treviso we Włoszech; Rygi na Łotwie; Weeze w Niemczech.


W budynku terminala pasażerskiego portu lotniczego Shannon w Irlandii w trosce o potrzeby podróżnych zamieszczono między innymi:
– punkty informacji (hala przylotów), otwarte od godziny 6.00 do godziny 24.00, tel. +353 (0) 61 712 200, 61 712 400, 61 471 664,
– biuro rzeczy znalezionych (korytarz łączący parking z halą przylotów), otwarte od godziny 6.00 do godziny 23.00, z opłatą 5 euro,
– przechowalnię bagaży,
– wypożyczalnie samochodów (do wyboru oferty takich firm jak: Europcar, Avis, Hertz, Budget, Sixt, Malone, National itp.)

– parkingi: na wprost terminala znajduje się parking krótkoterminowy, gdzie ceny za postój w zależności od czasu parkowania samochodu kształtują się następująco: 1 godzina – 2,60 euro, 5 godzin – 7,50 euro, 12 godzin – 9,50 euro, 24 godziny – 12,50 euro. Natomiast przed lotniskiem mieści się kilka parkingów długoterminowych dla osób zostawiających pojazdy na okres dłuższy niż 24 godziny. Opłaty: 24 godziny – 8 euro, cały tydzień – 39 euro. Łączna ilość miejsc na parkingach to dwa tysiące miejsc postojowych.

 

Jeśli chodzi o dojazd z lotniska Shannon do najbliższych miast: Limerick i Ennis– podróżni mają do wyboru autobusy, taksówki oraz własny lub wypożyczony samochód. Drogą na północ N18 kursują regularnie autokary firmy Bus Eireann (kontakt telefoniczny pod numerami: (0) 61 313 333 i (0) 61 474 311, kontakt internetowy z rozkładem kursów: www.buseireann.ie). Jeśli chodzi o przejazdy do Galway – trasy w tym kierunku obsługuje firma Citylink, oferując cztery połączenia w ciągu dnia.