LOTNISKO RZESZÓW JASIONKA

Pełna nazwa: Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina Rzeszów - Jasionka. Położony jest około 10 km na północ od granic miasta Rzeszów. Usytuowany przy głównej drodze krajowej nr 19 łączącej Rzeszów z Lublinem zapewnia dobry dojazd zarówno samochodem czy autobusem (autobusy komunikacji miejskiej MPK oraz specjalna linia autobusowa "L" z lotniska do centrum miasta. Port lotniczy Rzeszów – Jasionka nazywany jest przez pilotów "lotniskiem dobrej pogody". Usytuowanie geograficzne sprawia, iż zgodnie ze statystykami meteorologiczne występują tu wyjątkowo korzystne warunki klimatyczne.

Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych z Rzeszowa:
Ryanair, Lot, Jetair, Eurolot, Lufthansa

Infolinia:
801 005 059 lub 32 728 30 95

Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Informacja lotniskowa: +48 (17) 859 00 81

Ze wszystkich lotnisk w kraju, to właśnie Rzeszów ma największą liczbę pogodnych dni w roku. Poza tym lotnisko sąsiaduje z planowaną autostradą A – 4, drogami krajowymi nr 9, 19, oraz przyszłą drogą ekspresową i jest jedynym portem cywilnym w Polsce południowo-wschodniej. Lotnisko zostało otwarte w 1945 roku. Od 1999 roku, po wygaśnięciu zarządu MON, zostało przejęte przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, a od lipca 2006 roku przechodzi reorganizację na spółkę prawa handlowego i jako jedno z niewielu lotnisk w Polsce posiada uregulowany stan formalno-prawny. Port lotniczy w Rzeszowie dysponuje 650 ha terenem, a także najnowszych i drugim co do długości pasem startowym w Polsce o wymiarach 3200m x 45m. Region w którym zlokalizowane jest lotnisko charakteryzuje się znaczącym i stale rosnącym rynkiem pasażera transatlantyckiego (aktualnie największym w kraju), co stawia wyzwanie uruchomienia w najbliższej przyszłości połączeń pasażerskich średniego i dalekiego zasięgu oraz transportu lotniczego cargo. Niestety dotychczasowy, niewielki terminal znacznie ograniczał możliwości lotniska, dlatego prace nad nowym terminalem już zostały rozpoczęte. Obecnie z Jasionki wykonywane są regularne rejsy krajowe Rzeszów-Warszawa-Rzeszów, obsługiwane przez PLL LOT, jak również codziennie połączenia do/z Bristolu, Dublina i Londynu, (a od czerwca 2008 również planowane do Birmingham) obsługiwane przez Ryanair, a także loty sezonowe do/z Nowego Jorku, obsługiwane przez PLL LOT. Na terenie Podkarpacia znajduje się również centrum polskiego przemysłu lotniczego – tzw. „Dolina Lotnicza” oraz Politechnika Rzeszowska, która jako jedyna w kraju kształci na Wydziale Lotniczym i w Szkole Pilotażu. Przy lotnisku zaś funkcjonuje Ośrodek Kształcenia Lotniczego, który dysponuje zestawem sześciu samolotów szkoleniowych i nowoczesnym symulatorem lotu. Lotnisko w Jasionce jest aktualnie 8 najruchliwszym portem lotniczym w Polsce, jednak można więc zauważyć, iż jego status stale wzrasta, a jego rozwój jest koniecznością i dobrze wróży na przyszłość.

Tak więc z Rzeszowa możemy polecieć do Dublina, Liverpoolu, Bristolu, Birmingham czy Londynu a od listopada 2009 także do East Midlands. W celu sprawdzenia innych możliwości tanich lotów zapraszamy na naszą infolinię: 0801 005 059 (35 gr za min. z Vat) lub 032 728 30 95 (wg stawki operatora). Nasi konsultanci pomogą znaleźć najdogodniejsze dla Państwa połączenie i zarezerwują bilet.

Na lotnisku znajduje się:

– kantor wymiany walut
– sklep wolnocłowy dla podróżnych posiadających kartę pokładową
– punkt informacji turystycznej
– bankomat
– spedycja, agencja celna
– wypożyczalnia, wynajem samochodów
– bar szybkiej obsługi

LINIE LOTNICZE operujące na lotnisku Rzeszów Jasionka:

PLL LOT, RYANAIR, LUFTHANSA

ODLOTY i PRZYLOTY z lotniska Rzeszów Jasionka:

Rzeszów – Warszawa – linie lotnicze PLL LOT

Warszawa – Rzeszów

Rzeszów – Londyn Stansted – tanie linie lotnicze Ryanair

Londyn Stansted – Rzeszów

Rzeszów – Londyn Luton – tanie linie lotnicze Ryanair

Londyn Luton – Rzeszów

Rzeszów – Liverpool – tanie linie lotnicze Ryanair

Liverpool – Rzeszów

Rzeszów – East Midlands – tanie linie loticze Ryanair

East Midlands – Rzeszów

Rzeszów – Nowy Jork (JFK) – linie lotnicze PLL LOT

Nowy Jork – Rzeszów

Rzeszów – Nowy Jork (Newark) – linie lotnicze PLL LOT

Rzeszów – Dublin – tanie linie lotnicze Ryanair

Dublin – Rzeszów

Rzeszów – Bristol – tanie linie lotnicze Ryanair

Bristol – Rzeszów

Rzeszów – Birmingham – tanie linie lotnicze Ryanair

Birmingham – Rzeszów

Rzeszów Frankfurt linie lotnicze Lufthansa

Frankfurt Rzeszów

*************************************

Polskie Linie Lotnicze PLL LOT oferują bardzo atrakcyjne przeloty krajowe z Rzeszowa do Warszawy i z Warszawy do Rzeszowa. Niska cena biletu na loty krajowe jest dużą konkurencją dla podróży samochodem czy pociągiem.

**************************************
Nowe Połączenia z Rzeszowa: Nowy Jork, Londyn Luton
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla turystów podróżujących na trasie do USA z Rzeszowa. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia a także całego województwa Podkarpackiego nie muszą już wyszukiwać połączeń lotniczych z innych miast do Nowego Jorku. 5 czerwca 2008 ruszyło połączenie lotnicze z lotniska Rzeszów do Nowy Jork. Podróż trwa prawie 9 godzin. Wyloty z  Rzeszowa o godzinie 17. Loty do USA (Nowy York) odbywać się będą przez cały rok. Połączenie Rzeszów Nowy York Rzeszów będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT i będzie to połączenie bez przesiadek. Bilety można zakupić drogą internetową, telefonicznie na naszej infolinii 0801 005 059 lub 032 728 30 95. W tym roku Rzeszów Jasionka przygotował nowe udogodnienia dla pasażerów odlatujących do USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Powiększyła się hala odlotów, nowy taśmociąg na bagaże, także większa hala przylotów dla czekających na swoich bliskich. To wszystko ma zwiększyć komfort odpraw i oczekiwania na lotnisku Jasionka. Tanie irlandzkie linie lotnicze Ryanair uruchomiły nowe połączenie do Rzeszowa z lotniska Londyn Luton oraz Birmingham. Bilety Ryan Air już w sprzedaży.

**************************************

Dojazd z Rzeszowa na Lotnisko Jasionka autobusami MPK
Dojazd do lotniska i z lotniska Jasionka do centrum miasta Rzeszów zapewnia Miejska Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie. Z lotniska i na lotnisko Jasionka Rzeszów kursują autobusy komunikacji miejskiej MPK. Kursy autobusów dostosowane są do przylotów i odlotów samolotów tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair , tak by pasażerowie mieli dogodny dojazd. Dotyczy to lotów Ryanair na linii Rzeszów – Londyn, Rzeszów – Dublin, Rzeszów – Bristol (RZE-LONDON, RZE-DUBLIN, RZE-BRISTOL). Autobusy kursują na linii: dworzec PKP Rzeszów – Jasionka Port Lotniczy – Dworzec PKP Rzeszów. Autobusy oznaczone są jako „L”.

**************************************

Od czwartku 8 listopada 2007 z lotniska w Rzeszowie pasażerowie latają także do Bristolu. Tanie linie lotnicze Ryanair rozpoczęły przewóz osób z Rzeszowa do Bristolu w Anglii. Trasa została uruchomiona dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki, odloty odbywają się wieczorową porą. Na lotnisku Rzeszów Jasionka jest wówczas mniejszy ruch i pasażerowie linii Ryanair unikną tłoków. Czas lotu Ryanair Rzeszów – Jasionka – Bristol to niespełna trzy godziny (2,45h) lotu. Z Bristolu do Rzeszowa samolot Ryanair także odlatuje w poniedziałki i czwartki w godzinach popołudniowych. Krótki czas postoju na lotniskach to jedna z zasad niskokosztowej polityki firmy Ryanair dzięki czemu mamy tanie bilety oraz liczne promocje.

*************************************

Od 15 października 2007 roku powstała spółka „Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka” Spółka z o.o. Cele i zadania spółki na najbliższe lata to: działalność portu lotniczego Jasionka, przeładunek towarów, obsługa naziemna samolotów, transfer pasażerów lądowy z lotniska i na lotnisko, wynajem samolotów, działalność kurierska.