Port Lotniczy w Bolonii

Bolonia - jedno z najpiękniejszych włoskich miast, ze średniowiecznym centrum, licznymi zabytkami, starymi pałacami i skwerami posiada również swoje lotnisko – pozostające do dyspozycji zarówno turystów, jak i podróżujących do Włoch w innych celach. Warto uzmysłowić sobie dogodne połączenie komunikacyjne oraz niedaleką odległość z Bolonii do innych ciekawych włoskich miast: Florencji, położonej 80 kilometrów na południe, Padwy oddalonej o 95 kilometrów na północ, nadmorskiej Rawenny leżącej 60 kilometrów od Bolonii czy też Wenecji – umiejscowionej około 140 kilometrów na północny wschód. Szybka i sprawna włoska sieć transportu publicznego, umożliwiająca częste połączenia kolejowe i autobusowe, gwarantuje bezpieczne dotarcie z Bolonii do wyżej wymienionych miast.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Bolonii:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Lotnisko Bolonia

Położony około 6 kilometrów od centrum Bolonii port lotniczy Bologna G.Marconi Airport posiada dwa terminale, oznaczone jako A i B. Pasażerowie mają możliwość przemieszczania się pomiędzy terminalami specjalnymi autobusami, kursującymi co 15 minut. Wchodząc na oficjalną stronę internetową lotniska: www.bologna-airport.it lub dzwoniąc pod numery tel. +39 0516479686 lub +39 0516479763 – podróżni mogą uzyskać niezbędne informacje. Z myślą o nich uruchomiono również na terenie terminalu A (hala przylotów) Biuro informacji, czynne od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.00 – 13.00. Ponadto również w budynku A znaleźć można punkt informacji autobusowej – telefon tel. +39 051/290290, jak również informacji lotniskowej – tel. +39 051 647 9615.

Bologna G.Marconi Airport to trzecie co do wielkości lotnisko na terenie Włoch. W ciągu roku obsługuje około 20 milionów podróżnych, przy czym największa ilość pasażerów pojawia się w porcie lotniczym w Bolonii podczas letnich wakacji. Dla zmotoryzowanych klientów portu lotniczego w Bolonii wybudowano trzy parkingi. Parkingi krótkopostojowe P1 i P2 znajdują się obok hal przylotów, a jeśli planujemy nieco dłuży postój musimy zostawić swój pojazd przed terminalami, hala odlotów. Parking długoterminowy z kolei – P3 – umiejscowiony jest przed strefą załadunku towarów. Opłaty za parkingi (gotówka lub karty płatnicze) uiszcza się albo w automatach (terminal A) albo przy wyjeździe z parkingów. Warto wiedzieć, że przy wjeździe na lotnisko oraz na Via dell’Aeroporto znajdują się miejsca parkingowe zwolnione z opłaty. Łącznie ogólna liczba miejsc parkingowych Bologna G.Marconi Airport sięga trzech tysięcy.

Istnieje ponadto możliwość wypożyczenia samochodu w jednej z wypożyczalni, na przykład: Avis, AuroRent, Maggiore, Hertz, Europcar czy National.

Do linii obsługujących port lotniczy Marconi w Bolonii należą: Aer Lingus, Alpi Eagles, Austrian, Blue Air, British Airways, Carpatair, Centralwings, Germanwings, Lufthansa, Meridiana, Myair, Sterling, Tarom, Tuifly oraz Wizz Air.

Z lotniska Marconi w Bolonii można dolecieć do następujących miast na terenie Włoch: Lamezia Terme, Olbia, Palermo, Pantelleria, Brindisi, Cagliari, Catania, Reggio Calabria, Lampedusa oraz Rzym Fiumicino. Ponadto z Bolonii można drogą lotniczą dostać się do: Hiszpanii (Barcelona, Madryt i Ibiza), Francji (Bordo oraz Paryż), Rumunii (Bukareszt Baneasa, Timiszoara oraz Cluj Napoca), Bułgarii (Sofia), Irlandii (Dublin), Niemiec (Frankfurt, Monachium, Sztutgart oraz Kolonia), Austrii (Wiedeń), Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick), na Maltę (Malta), a także do Szwecji (Sztokholm Arlanda).

Sprzedaż Biletów Lotniczych
Port lotniczy Marconi ma ponad to połączenia z polskimi lotniskami w: Katowicach, Krakowie i Warszawie czyli obsługiwane są tanie loty Bolonia Katowice Bolonia, Bolonia Kraków Bolonia, Bolonia Warszawa Bolonia. Bilety na tanie przeloty do Bolonii można zakupić na naszej infolinii 0801 005 059 lub 032 728 30 95. Zapraszamy