Port Lotniczy Liverpool

Lotnisko – od 2000 r. noszące imię John’a Lennon’a w Liverpoolu - jest położone około 12 km od centrum miasta. Początkowo nazwa lotniska nawiązywała do nazwy dzielnicy, w której znajdował się port, w południowo-wschodniej części Liverpoolu, tj. Speke Airport. Do Birmingham dojedziemy z lotniska w ok. 90 minut (150 km), do Leeds – 75 minut, (115 km) do Manchesteru – ok. 40 minut (48 km), a do Preston w ok. godzinę (90 km).

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Liverpool:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Liverpool Lotnisko

Port Lotniczy Liverpool należy do najlepiej rozwijających się portów lotniczych w Europie, z sukcesywnie wzrastającą liczbą pasażerów (w maju 2007 r. wg statystyk liczba obsłużonych klientów wyniosła 500 000). Na mocy zawartych umów – lotnisko im. Johna Lennona w Liverpoolu obsługują następujące tanie linie lotnicze: Easy Jet, Wizzair oraz Irlandzkie Linie Lotnicze, jak również czartery: First Choice Airways, Futura International Airways, Onur Air, Thomas Cook Airlines i Thomsonfly.

Jeśli chodzi o kierunki lotów – podróżni mają dość szeroki wachlarz połączeń. Z Liverpoolu dolecimy do: Alicante, Amsterdamu, Barcelony, Belfastu, Berlina, Budapesztu, Cork, Dublina, Faro, Genewy, Girony, Grenoble, na Ibizę, do Kowna, Lizbony, Madrytu, Mahon-Minorki, na Malagę, do Mediolanu, Nicei, Oslo, Palma de Majorka, Paryża, Pisy, Porto, Reus, Rygi, Rzymu, Salzburga, Santiago de Compostela, Sewilli, Shannon, Sztokholmu, Skavsty, oraz Walencji. Zainteresowani lotami z Polski do Liverpoolu mogą lecieć aż z 8 miast, tj: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Jeśli chodzi o samo lotnisko w Liverpoolu – dysponuje ono obszernymi parkingami (2 tysiące miejsc) długo i krótkopostojowymi, umiejscowionymi przy budynku głównego terminala. Na parkingu krótkiego postoju można zostawić pojazd do 24 godzin – warto przy okazji wiedzieć, że za pierwsze 10 minut nie są pobierane opłaty, dlatego można np. z powodzeniem przywieźć pasażerów na lotnisko. Po tym czasie należy opłacić postój w punktach parkingowych – tzw Car Park Pay Stations, które można znaleźć przy wejściach do budynku terminala. Zadbano również o miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Jeśli natomiast zajdzie potrzeba pozostawienia pojazdu na dłużej – kierowcy powinni udać się na jeden z dwóch parkingów długiego postoju. Parkingi czynne są 24 godziny na dobę, oświetlone i strzeżone.