Lotnisko London Luton Airport

Aby dojechać z centrum Londynu na lotnisko Luton należy kierować się na północ, przy czym znajduje się ono w odległości około 52 kilometrów od miasta. Luton jest oprócz Heathrow, Gatwick, Stansted i London City jednym z pięciu lotnisk obsługujących londyńskich podróżnych i turystów. Jest przy tym jednym z najszybciej rozwijających się w Wielkiej Brytanii lotnisk oraz obiektem, który przyczynia się w znacznym stopniu do rozwoju tego regionu. Wśród polskich turystów popularność lotniska Luton wzrosła wskutek ekspansji tanich linii lotniczych. Trasy do i z Polski obsługują takie linie jak: Ryanair, Wizz Air i EasyJet, natomiast do Luton z naszego kraju można dostać się z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia i Gdańska. Statystycznie najbardziej popularne loty z lotniska Luton odprawiane są do: Amsterdamu, Belfastu, Dublina i Glasgow.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Londynu:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Bilety Lotnicze do Londynu

Londyn jest jednym z najliczniej uczęszczanych portów lotniczych na świecie. Z Polski tanie bilety lotnicze do Londynu oferuje wiele linii lotniczych, zarówno tych tradycyjnych jak i tanich. Zobacz ofertę tanie na przeloty do Londynu: >>> Bilety Londyn Wiodącymi liniami lotniczymi są Ryanair, Wizzair, Centralwings, British Airways, LOT, easyJet.

Na terenie Portu Lotniczego Londyn Luton Airport jest możliwość skorzystania z parkingów. Podróżni mogą wybrać opcję parkowania krótkoterminowego (w tym postój motocykli), średnioterminowego (do 5 dni) oraz długoterminowego (powyżej 5 dni). Dla każdego rodzaju parkingów istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać na stronie www.london-luton.co.uk
Warto wiedzieć, że rezerwując miejsce za pomocą strony www można zaoszczędzić aż 60% ceny za parkowanie. Dla osób niepełnosprawnych przeznaczono na wyżej wymienionych parkingach specjalne, dodatkowe miejsca. Poza tym do dyspozycji osób niepełnosprawnych pozostaje odpowiednio przystosowany autobus. Na wszystkich parkingach również funkcjonują punkty, które służą do natychmiastowego wzywania pomocy, a na miejscu pojawia się wówczas specjalistycznie wyszkolony personel medyczny, udzielający pomocy bezpłatnie. Jeśli osoby niepełnosprawne mają jakikolwiek problem z parkowaniem albo potrzebują porady w tym temacie, mogą dzwonić pod numer 01582 395 484.
Na lotnisku Luton wyznaczono również tak zwaną strefę ograniczonego postoju, gdzie czas postoju wynosi maksymalnie 10 minut. Mogą z niej skorzystać pasażerowie odlatujący, natomiast kierowca musi pozostać w tym czasie w samochodzie. Po 10 minutach w przypadku nie usunięcia pojazdu ze strefy ograniczonego postoju – na kierowcę zostaje nałożona kara finansowa, albo służby lotniska usuwają pojazd.
Z lotniska Luton można z łatwością dostać się do obranego celu samochodem – jest bowiem położone w pobliżu obwodnicy Londynu M25 i autostrady M1. Przykładowe odległości z London Luton Airport: do Londynu – 32 mile, Birmingham – 90 mil, Cambidge – 35 mil, Oxfordu – 50 mil.
Podróżni, którzy chcą podróżować autobusem – mają do dyspozycji komfortowe, klimatyzowane i przestronne pojazdy. Najbardziej znane są linie autobusowe National Express Airport, które kursują z lotniska Luton do wszystkich głównych miast, znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii. Na lotnisku funkcjonują dwa przystanki, na które podstawiane są autobusy National Express Airport. Możliwe są również odjazdy z terminalu numer 4. Bilety – do zakupienia u kierowców albo w specjalnych automatach na terenie lotniska.
Jeśli do dalszej podróży na środek lokomocji wybierzemy pociąg – z terminali na dworce kolejowe możemy dojechać wyznaczonymi do tego celu autobusami bezpłatnymi. Stacja kolejowa Luton Airport Parkway Station znajduje się w odległości 1,8 km od lotniska. Najbardziej znaną firmą obsługującą połączenia kolejowe jest Thameslink, która oferuje podróżnym miejsca w szybkich i komfortowe pociągach co kilkanaście minut.
Opracowano dla Lotnisko-Airport.pl. Tekst Monitorowany.