Lotnisko Gardermoen w Oslo

Port lotniczy Gardermoen - największe lotnisko w Norwegii - położony jest ok. 50 km od centrum Oslo. Do innych portów lotniczych na terenie Norwegii zalicza się: Oslo Torp Lufthavn, Bergen Lufthavn Flesland, Stavanger Lufthavn Sola i Trondheim Lufthavn Vaernes. Gardermoen został uroczyście otwarty w 1998 roku i do chwili obecnej z jego usług skorzystało już ponad 18 mln pasażerów. Na terenie lotniska do dyspozycji podróżujących wybudowany został jeden terminal, w którym znajduje się: przechowalnia bagażu, biuro rzeczy znalezionych, wypożyczalnie samochodów, parkingi, sklepy i restauracje, bankomaty, biuro podróży, bank i hotel.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Oslo (Norwegian, Wizzair):
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Informacje

Pracownik punktu informacyjnego udziela odpowiedzi na pytania dotyczące wszelkich usług lotniskowych, połączeń lotniczych, rezerwacji hotelowych, jak również informacji na temat turystycznych walorów Oslo i Norwegii. Jednoosobowy punkt informacyjny jest ponad to wyposażony w faks i kserograf, z których mogą w razie potrzeby skorzystać zainteresowani podróżni.
We wschodniej części hali przylotów znajduje się przechowalnia bagażu, czynna codziennie w godzinach 5.00 – 24.00. Cena za jedną rzecz waha się pomiędzy 44 korony (za pół godziny) a 551 koron (za miesiąc) w zależności od czasu przechowywania przedmiotów (najdłużej można korzystać z przechowalni 3 miesiące). Panowie bagażowi dbają o transport ciężkiego bagażu po terenie lotniska i w jego pobliżu. Aby uzyskać szczegółowe informacje w tym temacie należy zadzwonić pod numer: +47 64 81 04 44.
Port lotniczy Gardermoen w Oslo dysponuje parkingiem wielopoziomowym P0, z przeznaczeniem dla pojazdów nieprzekraczających wysokości 2,3 metra. Liczba aż czterech tysięcy miejsc postojowych wskazuje na to, że z reguły niekonieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Kierowcy mogą również skorzystać z parkingów zewnętrznych z dodatkową liczbą 7900 miejsc postojowych. Parkingi te podzielone są na pięć części (P1, P2, P3, P4 i P5), z bezpłatną komunikacją do/z terminala. W chwili gdy na parkingach zewnętrznych P1, P2 i P3 zaczyna brakować wolnych miejsc – pojazdy są kierowane na parkingi P4 i P5, położone w nieco większej odległości. Wolne miejsca postojowe wskazują ponad to specjalne tablice świetlne, co niezwykle ułatwia orientację.
Na lotnisku Gardermoen można wynająć taksówkę – atrakcyjne ceny oferuje na przykład firma Oslo Taxi, której pojazdy oznaczone są napisem „Airport Taxi”. Chętni mogą też wybrać opcję wynajmu samochodów. W tym celu należy udać się do zachodniej części hali przylotów, gdzie na wprost ruchomych schodów prowadzących do stacji kolejowej znajdują się wypożyczalnie aut. Wypożyczalnie takie jak: Europcar, Sixt, Avis, Hertz i Budget cieszą się największą renomą i pozostają do dyspozycji klientów codziennie w dni robocze od 7.00 do 23.30, w soboty od 8.30 do 19.00, a w niedziele od 9.00 do 23.30. Warto przy okazji wiedzieć, że orientacyjny czas jazdy do centrum wynosi 35 minut.
Do najpopularniejszych tanich linii lotniczych obsługujących opisywane lotnisko w Oslo należą: Norwegian, Austrian Airlines, Sterling, Condor i Blue1. Połączenia z Oslo Gardermoen przez nie oferowane prowadzą do: Alicante, Amsterdamu, Antalii, Aten, Barcelony, Belgradu, Bergen, Berlina, Budapesztu, Chanii, Dortmundu, Dubrownika, Düsseldorfu, Edynburga, Faro, Gdańska, Genewy, Hamburga, Helsinek, Heraklionu, Ibizy, Istambułu, Kopenhagi, Korfu, Kos, Krakowa, Londynu, Madrytu, Malagi, Malty, Monachium, Moskwy, Nicei, Nottingham, Palma de Majorka, Paryża, Pizy, Pragi, Rijeki, Rodos, Rygi, Rzymu, Salzburga, Splitu, Stavanger, Szczecina, Sztokholmu, Tallinu, Tampere, Teneryfy, Trondheim, Warny, Warszawy, Wenecji, Wiednia, Wilna i Wrocławia.