Port Lotniczy Athens International Airport w Grecji

Lotnisko w Atenach, a właściwie w Spacie nosi nazwę Elefteriosa Venizelosa - największego polityka i męża stanu w nowożytnej historii Grecji. Oprócz tego portu lotniczego – na terenie Grecji znajdują się ponad to następujące lotniska: w Chanii, Heraklionie, Korfu, Kos, Mitylena, Rodos, Thessalonikach, Samos i Santorini. Athens International Airport jest jednak największym portem lotniczym w Grecji, stanowiącym główną bazę dla linii lotniczej Olympic Airlines. Międzynarodowy port lotniczy Ateny jest umiejscowiony jest około 30 kilometrów na południowy - wschód od stolicy Grecji.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Aten:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20 oraz w niedzielę od 12-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Lotnisko Ateny

Na lotnisku w Atenach znajduje się jeden terminal, obsługujący podróżnych przylatujących i odlatujących z Grecji. Pasażerowie dokonują odprawy w Terminalu Głównym, gdzie znajduje się również między innymi: sześć stoisk informacyjnych, punkty wymiany walut, bankomaty (Emporiki/Commercial Bank i Alpha Bank w hali odlotów na poziomie 1 oraz Piraeus Bank, który znajduje się w hali przylotów), poczta, biuro podróży, sklepy, restauracje, centra biznesu i mediów. W strefie odlotów znajdują się ponadto biura wymiany i sprzedaży czeków Eurochange a także American Express. W hali przylotów umiejscowione są firmy: Avis, Budget, Europcar, Hertz, National i SIXT, które świadczą usługi wypożyczania samochodów. Na lotnisku w Atenach można oczywiście skorzystać z przechowalni bagażu – czynnej przez całą dobę. Do dyspozycji klientów portu lotniczego im. Elefteriosa Venizelosa pozostają parkingi długo i krótkoterminowe (do czterech godzin), na których czeka na kierowców 4700 miejsc postojowych. P1 i P2 to parkingi krótkiego postoju – można znaleźć je bezpośrednio przed budynkiem terminala (hala przylotów). Warto wiedzieć, że jeśli korzystamy z postoju w czasie do 20 minut – na parkingu nie są od nas pobierane żadne opłaty. Jeśli planujemy zostawić samochód na okres dłuższy niż 5 godzin – możemy skorzystać z parkingu długoterminowego – P3. Ponieważ jest on położony nieco dalej niż parkingi P1 i P2 (około 5 minut jazdy) – udostępniono bezpłatne Shuttlebusy, kursujące co 10 minut. Do zachodniej części Aten z Athens International Airport można dostać się drogą szybkiego ruchu Attiki Odos, natomiast do południowo-wschodniej części stolicy Grecji przez łącznicę Imitos. Do linii lotniczych obecnych na lotnisku Ateny należą: Aegeanair, Aer Lingus, AeroSvit, Air Berlin, Austrian, British Airways, Bulgaria Air, Carpatair, Centralwings, Easyjet, Germanwings, LOT, Lufthansa, Norwegian, Olympic Airlines, Sky Europe, Sterling, Tarom oraz Vueling. Jeśli chodzi o połączenia drogą lotniczą – z lotniska Ateny można dolecieć do wielu miast na terenie Niemiec (Berlin Schoenfeld, Berlin Tegel, Drezno, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Kolonia, Monachium, Norymberga, Sztutgart), a także do: Salonik, na Kretę (porty lotnicze w Chanii i Heraklionie), na Rodos, do Hiszpanii (Barcelona), na Słowację (Bratysława, Koszyce), Rumunia (Bukareszt Otopeni, Timiszoara), do Irlandii (Dublin), Szwecji (Geteborg), na Ukrainę (Kijów), Danii (Kopenhaga), Szwecji (Sztokholm Arlanda), na Cypr (Larnaka), Wielka Brytania (porty lotnicze Londyn Gatwick, Heathrow, Londyn Luton), Hiszpanii (Madryt), Norwegii (Oslo), Francji (Paryż Orly), Czech (Praga), Bułgarii (Sofia), Austrii (Wiedeń) oraz Szwajcarii (Zurich).

Możliwe są również połączenia do Polski – na warszawskie Okęcie i na krakowskie Balice. W celu skontaktowania się z lotniskiem w Atenach – można zadzwonić pod numer : +30 (0) 210 353 0000 lub wejść na oficjalną stronę internetową: www.aia.gr.


Sprzedaż biletów z i do Aten: 0801 005 059 lub +48 32 728 30 95