Port Lotniczy Lotnisko w Brukseli

Dawniej: Aéroport de Bruxelles-Zaventem, a od 2006 roku lotnisko w Brukseli funkcjonuje pod nazwą Brussels Airport. Dawniej zarządzane przez firmę Brussels International Airport Company, obecnie przez The Brussels Airport Company. Hasło reklamowe lotniska po znaczących zmianach wizerunkowych to „europejskość, skuteczność i dostępność”. Dane statystyczne na rok 2006 informują o prawie 17 milionach obsłużonych pasażerów. www.brusselsairport.be to adres oficjalnej strony lotniska w Brukseli, na której zainteresowani mogą odnaleźć niezbędne informacje. Międzynarodowy port lotniczy w Zaventem położony jest około 12 kilometrów na północny-wschód od Brukseli. Najłatwiej wyjechać z niego na obwodnicę Brussels Ring Road.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Brukseli:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Informacje

Do stolicy Belgii można dolecieć z Polski z: Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Brussels Airport obsługiwane jest między innymi przez takie linie lotnicze jak: LOT, British Airways, Lufthansa, Sky Europe, przy czym dla belgijskich linii lotniczych Brussels Airlines (powstałych z połączenia dwóch przewoźników: SN Brussels Airlinesi Virgin Express) jest to port macierzysty. Warto wiedzieć, że belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines dla swoich wyjątkowych klientów udostępnili unikalną ofertę: usługę b.flex (cena do 50% niższa od klasy biznes przy wysokim komforcie podróżowania i możliwością zmian trasy, rejsu i terminu podróży) oraz usługę b.light (gwarancja najniższej ceny biletu).
Jeśli chodzi o kierunki lotów dostępne z portu lotniczego w Zaventem – pasażerowie mogą się przemieścić stąd do: Barcelony, Berlina, Bukaresztu, Dublina, Frankfurtu, Hamburga, Hanoweru, Krakowa, Londynu, Monachium, Norymbergii, Pragi, Sofii, Sztutgartu, Walencji, Warszawy, Waszyngtonu, Wiednia i Wrocławia.
Port Lotniczy w Brukseli przeznaczył dla klientów aż sześć parkingów długo i krótkoterminowych. Wszystkie pozostają do dyspozycji kierowców 24 godziny na dobę, są dobrze strzeżone i oznaczone i oferują w sumie 9 tysięcy miejsc postojowych. W trosce o kondycję kierowców w niedalekiej od lotniska odległości, przy drodze ekspresowej numer E19 zbudowano specjalny hotel (Car Hotel). Spod hotelu odjeżdżają co około 10 minut wahadłowe autobusy, którymi kierowcy korzystający z noclegu i odpoczynku mogą dojechać na lotnisko w Zaventem.
Parking, znajdujący się na terenie lotniska podzielony jest na następujące części: P1, tzw Front Park, oferujący liczbę 2500 miejsc postojowych, P2 – 4000 miejsc, P3, tzw Lock Park – 1300 miejsc, jak również: Express Park – parking krótkoterminowy, gdzie może zaparkować swoje samochody 100 kierowców, Security Long Term Parking – parking długoterminowy, dysponujący 1200 miejsc i wreszcie VIP Park – parking dla gości szczególnych – 800 miejsc.

Przed terminalem Brussels Airport znajdują się postoje taksówek. Za kurs z lotniska do centrum stolicy Belgii zapłacimy około 30 euro.

Jeśli jednak nie mamy samochodu, a koszt przejazdu taksówką nas przerasta – możemy wybrać inne sposoby dojechania do Brukseli z lotniska w Zaventem.
Opisywaną trasę obsługują autobusy 821 i 820, odjeżdżające spod hali przylotów. Autobusami oznaczonymi przez symbole MIVB/STIB nr 12 możemy dojechać do Dworca Kolejowego Brussels-Luxemburg. Jeśli natomiast chcemy dostać się do Antwerpii – mamy możliwość skorzystania z linii SN Brussels Airlines Expressbus, z kursującymi co godzinę, wygodnymi i szybkimi autobusami.
Podróżni preferujący kolej – w podziemiach terminalu, na poziomie -1 znajdą stację kolejową. Pociąg Airport City Express kursuje z Zaventem cztery razy w ciągu godziny, a koszt przejazdu za bilety w jedną stronę wynosi 2,6 euro (w dwie 4,10 euro).