Port Lotniczy Berlin Tegel w Berlinie

Według statystyk branżowych – porty lotnicze w Berlinie stanowią aż 10 procent wszystkich udziałów na niemieckim rynku przewozów lotniczych. Pod względem liczby pasażerów zajmują trzecie miejsce w Niemczech, a wskaźniki wzrostu nadal wykazują tendencje rosnące. Berlińskie porty lotnicze wciąż rozbudowują sieć swoich połączeń, dają zatrudnienie ponad trzydziestu tysiącom osób, a także stanowią ważny węzeł przewozowy dla tak popularnych ostatnio tanich linii lotniczych. Berlin posiada trzy lotniska: Schönefeld w części południowej miasta, Tempelhof w centrum i Tegel na północy, w dzielnicy Reinickendorf. Port lotniczy Tegel im. Otto Lilienthala jest największym z nich. Wybudowany został po drugiej wojnie światowej, w latach siedemdziesiątych natomiast zapadła decyzja o jego rozbudowie i modernizacji według projektu biura gmp

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Berlina:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Informacje

W maju 2007 roku do użytku został oddany najnowszy terminal C, który jest w stanie przyjąć około 2,5 miliona pasażerów w ciągu roku. Ponieważ obecnie na terenie portu lotniczego Schönefeld trwa budowa Międzynarodowego Portu Lotniczego Berlin-Brandenburgia, prawdopodobnie około 2011 roku lotnisko Berlin-Tegel zostanie zamknięte. Tymczasem jednak rozwija się znakomicie i może pochwalić się zainteresowaniem blisko dziesięciu milionów pasażerów rocznie.
Port lotniczy Tegel w Berlinie dysponuje 47 połączeniami do 21 państw.
Na lotnisko Tegel podróżni z Polski mogą dostać się wylatując: z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Katowic. Natomiast takie linie lotnicze jak: LOT, SAS, Scandinavian Airlines, Austrian Airlines i Lufthansa są na tych trasach najpopularniejszymi przewoźnikami.
Aby dokonać odprawy przy stanowisku „check-in”, a następnie przejść przez kontrolę bagażu i kontrolę osobistą należy zarezerwować sobie około dwie godziny czasu. Ułatwi to bezstresową odprawę podróżnym, pozwalając im w stosownym momencie znaleźć się w miejscu odlotu.
Warto także pamiętać o pewnych ograniczeniach dotyczących bagażu. Mając na uwadze względy bezpieczeństwa nie można zabierać ze sobą na pokład samolotu: materiałów i płynów łatwopalnych i szkodliwych dla środowiska, zapalniczek benzynowych, ostrych noży i nożyczek, korkociągów, broni palnej i amunicji, gazów sprzężonych, substancji trujących. Niedozwolony jest również przewóz płynów w opakowaniach powyżej 100 ml. Podróżni, którzy mają potrzebę przewiezienia napojów alkoholowych takich jak: piwo, wino czy wódka – mają do tego prawo, jednak w niewielkich ilościach. Do dyspozycji korzystających z usług portu lotniczego Tegel na terenie terminali pozostaje między innymi.: kantor, poczta, internet, punkt pierwszej pomocy.

Ponieważ lotnisko Tegel znajduje się tylko osiem kilometrów od centrum stolicy Niemiec, łatwo i szybko można z niego przemieścić się do wybranego w Berlinie celu. Mamy więc do wyboru: kursujące co 5-10 minut autobusy X9 i 109, linię ekspresową JetExpressBus (którą dojedziemy na Alexanderplatz), metro (linie U7 i U6) lub samochód (autostrada A111).
Jeśli zamierzamy poruszać się samochodem, musimy wiedzieć, ze na terenie portu lotniczego Tegel-Berlin znajdują się liczne parkingi. Ceny za parkowanie samochodu kształtują się następująco: za korzystanie z parkingów P1 i P2 1 godzinę zapłacimy 4 euro, 1 dzień – 22 euro, tydzień – 125 euro. Wybierając parking P5 za 1 godzinę kierowcy wydadzą 3,5 euro, 1 dzień – 18 euro, tydzień – 95 euro. Jeszcze jedna opcja to parking krótkoterminowy, gdzie z kolei za 15 minut postoju należy zapłacić 1 euro, a za dobę 140 euro.
Jeśli podróżni, którzy przybyli do Berlina mają potrzebę przenocowania – najbliżej lotniska Tegel znajdują się do ich dyspozycji następujące hotele: Novotel Airport, Holiday Inn Esplanade i Hotel Brandies Berlin.
Tekst monitorowany, opracowany dla lotnisko-airport.pl