Lotnisko w Dublinie

Irlandia jest niedużym i bardzo zielonym państwem, położonym w Europie Zachodniej, na wyspie pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Morzem Irlandzkim. W starożytności i średniowieczu przenikały tutaj wpływy kultury celtyckiej. Obecnie Irlandia stanowi dobrze rozwijający się kraj z bardzo gościnnymi mieszkańcami i pięknymi krajobrazami, które kuszą wielu turystów. Jej stolica i równocześnie największe miasto to Dublin, zajmujący 70 283 km kwadratowe powierzchni na wschodnim wybrzeżu Irlandii.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Dublina:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Tanie Bilety Lotnicze Dublin

Sprawdź połączenia lotnicze do Dublina. Z jakich lotnisk w Polsce możesz kupić bilety lotnicze do stolicy Irlandii: >>> Bilety Dublin Swoje przeloty do Dublina oferują między innymi tanie linie lotnicze Ryanair, Aerlingus, Centralwings. Można także skorzystać z połączeń tranzytowych przez lotnisko w Berlinie, Dortmundzie, Amsterdamie, Rzymie czy też w Paryżu.

Lotnisko Dublin umiejscowione jest około 10 km od centrum miasta. Na jego terenie znajduje się jeden terminal, który jest wciąż rozbudowywany oraz drugi w budowie, który będzie ukończony prawdopodobnie końcem przyszłego 2009 roku. Lotnisko posiada również trzy pasy startowe. W internecie oficjalnej strony portu lotniczego w Dublinie należy szukać pod adresem: www.dublin-airport.com.Na terenie lotniska w Dublinie, w terminalu pasażerskim turyści mogą znaleźć między innymi: punkty informacji turystycznej (w hali przylotów), punkty informacji lotniskowej, punkty wymiany walut, biura podróży oraz centrum rezerwacji biletów. Rodziny podróżujące z dziećmi zastaną tutaj również liczne udogodnienia (w tym nawet plac zabaw), a także standardowo: sklepy, restauracje, banki i pocztę.

Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów władze lotniska Dublin przeznaczyły różnorakie parkingi. Na wprost terminala można znaleźć parking krótkoterminowy, płatny w zależności od długości postoju: do pół godziny – 1,10 euro, 30 minut do godziny – 2,30 euro, 1-2 godzin – 4,60 euro, 2-3 godzin – 6,90 euro.
Parking długoterminowy dostępny z autostrady (drogi M50 i M1/N1), położony jest we wschodniej części lotniska. Za jeden dzień postoju (to znaczy za 24 godziny) zapłacimy tutaj 7,50 euro, a za cały tydzień – 43 euro.
Łączna ilość miejsc na obydwu opisywanych parkingach wynosi 18 000.
Na lotnisku możemy również wynająć samochód – obsługę zapewnia wiele profesjonalnych firm, jak na przykład: AVIS, Budget, Hertz, Malone, Murrays, National oraz Sixt.
Do Dublina z Polski można dolecieć startując aż z dziesięciu lotnisk: warszawskiego Okęcia, krakowskich Balic, wrocławskich Strachowic, poznańskiej Ławicy, bydgoskiego Szwederowa, gdańskiego Rębiechowa, szczecińskiego Goleniowa, łódzkiego Lublinka, katowickich Pyrzowic i rzeszowskiej Jasionki.

Linie Lotnicze Dublin
Najczęściej wybierane przez podróżnych linie lotnicze obsługujące lotnisko Dublin to: British Airways, Centralwings, Germanwings, LOT, Lufthansa, Ryanair i Sky Europe a także: BmiBaby i Irlandzkie Tanie Linie Lotnicze Ryan Air oraz Aerlingus.

 

Wśród kierunków i państw w Europie, do których docierają wyżej wymienione linie lotnicze z Dublina – znalazły się: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, pozostałe lotniska Irlandii (Cork International Airport i Shannon Airport), Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy. Z lotniska w Dublinie można dostać się również do Kanady.

Aby dotrzeć do stolicy Irlandii z lotniska – można skorzystać z usług taksówek, w których cena kształtuje się w granicach 20 euro, w zależności od ilości pasażerów, dni roboczych lub świątecznych i ilości bagażu.

Do centrum Dublina, jak i innych miast, takich jak np. Cork czy Belfast można również dojechać codziennie autobusami najbardziej popularnej linii Aircoach, natomiast linią Ursus dojedziemy do centrum handlowego Castleknock-Blanchardstown. Do dyspozycji podróżnych jest również specjalny autobus pospieszny The Airlink express bus, który dowiezie nas do Dworca Głównego w Dublinie. Opracowano dla lotnisko-airport.pl. Ważne na dizeń 25.04.2008