Lotnisko Glasgow (Prestwick)

Glasgow jest największym miastem w Szkocji, dlatego też posiada aż dwa lotniska: większe, które znajduje się ok. 15 km w kierunku zachodnim od centrum i mniejsze, położone w miejscowości Prestwick. Międzynarodowy Port Lotniczy Glasgow (Prestwick) znajduje się ok. 50 km na południowy-zachód od centrum miasta. Statystycznie obsługuje 2,3 mln pasażerów w ciągu roku. Z tanimi liniami lotniczymi: Wizz Air, Ryanair, Aer Arann i Scot Travel oraz lotami czarterowymi: Thomsonfly, Thomas Cook Airlines i Seguro Holidays podróżni mają do wyboru wiele kierunków. I tak z Glasgow można dostać się aż do sześciu polskich miast, tj: Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Krakowa i Poznania, a ponadto do: Barcelony, Belfastu, Bournemouth, Brukseli, Budapesztu, Cork, Dalamanu, Derry, Donegalu, Dublina, Faro, Frankfurtu, Gothenburga, Grenoble, Londynu, Malagi, Marsylii, Mediolanu, Murcii, Oslo, Paryża, Pizy, Rygi, Rzymu, Shannon, Sztokholmu, na Teneryfę, do Turynu oraz Weeze.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Glasgow:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Informacje

Podstawowe dane lotniska w Glasgow (Prestwick): czynne 24 godziny na dobę, posiada dwa pasy startowe o długości: 2987 metrów i 1829 metrów, zapewnia komfortową obsługę podróżującym, jest wyposażone w przechowalnię bagażu, na pierwszym piętrze w pobliżu hali przylotów znajduje się Informacja lotniskowa, zadbano też o udogodnienia dla rodziców z dziećmi. Lotnisko objęte jest ponadto doświadczoną obsługą w zakresie przeładunku ciężkich towarów i dobrze zorganizowanego transportu ciężarowego. Dla klientów mających potrzebę pozostawienia pojazdu na lotnisku – udostępniono parkingi. Za pierwsze pięć minut postoju na parkingach krótkopostojowych nie jest pobierana oplata. Do parkingów długopostojowych można dotrzeć autobusem.
Oficjalną stronę lotniska, za pomocą której podróżni mogą uzyskać wszystkie niezbędne informacje, można znaleźć w internecie pod adresem: www.gpia.co.uk.