Włochy: Lotnisko Rzym Fiumicino

Nowoczesny port lotniczy Leonardo da Vinci Fiumicino jest usytuowany niecałe 30 kilometrów od centrum Rzymu. W jego skład wchodzą trzy terminale: A - obsługujący rejsy krajowe, B – rejsy krajowe i międzynarodowe, C – rejsy międzynarodowe. Porty lotnicze: Ciampino i Fiumicino to jedyne lotniska przesiadkowe w Rzymie. Lądują na nich zarówno m.in. samoloty włoskich linii Alitalia, jak i polskiego LOT –u.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Rzymu:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Lotnisko Fiumicino

Po wylądowaniu na lotnisku Fiumicino na podróżnych czeka specjalna, darmowa kolejka, która przewozi ich w miejsce, gdzie odbywa się odprawa paszportowa. Można stąd podziwiać niezwykłą panoramę całego obszaru portu lotniczego z samolotami wielu linii lotniczych.
Na terenie budynku pasażerskiego znajduje się m. in. parking, wypożyczalnia samochodów, przechowalnia bagaży, punkt pierwszej pomocy, poczta i wiele sklepów i restauracji do dyspozycji podróżnych. Natomiast na terenie całego lotniska umiejscowione są stanowiska informacji turystycznej oraz bezpłatne, dotykowe terminale informacyjne z możliwością komunikacji wideokonferencyjnej z operatorem. Korytarze, wyjścia oraz kierunki dojścia do przystanków autobusowych, stacji kolejowej i postoju taksówek są bardzo dobrze oznakowanie, dzięki czemu podróżni z reguły nie mają kłopotów z dotarciem do wybranego celu.
Z terminalami połączone są bezpośrednio wielopoziomowe parkingi. Jeśli podróżni mają w planach dłuższy postój– do ich dyspozycji pozostaje również parking długoterminowy, umiejscowiony tuż obok autostrady biegnącej z Rzymu do miasta Fiumicino. Warto przy tej okazji wiedzieć, że w oddalonym jedynie 5,4 kilometry od lotniska włoskim mieście Fiumicino funkcjonuje aż 14 hoteli dla tych, którzy zdecydują się tutaj na jakiś czas zatrzymać.
Aby dojechać z lotniska Fiumicino do centrum Rzymu (stacja Termini) można skorzystać z pociągów Leonardo Express. Podróż trwa około 40 minut, a pociągi te kursują co pół godziny zarówno w jednym, jak i w drugim kierunku od godziny 6.00 rano do godziny 23.00 wieczorem. Bilety można zakupić w automatach, a ich koszt to 9,5 euro.
Z portu lotniczego Fiumicino do stolicy Włoch kursują także autobusy. Można skorzystać przy tym albo z oferty linii Terravision, albo z nieco tańszych, ale zdecydowanie mniej komfortowych i wolniejszych autobusów miejskich, pomalowanych na charakterystyczny, niebieski kolor. Za około godzinną jazdę z firmą Terravision zapłacimy 9 euro, odjeżdżając ze stanowisk usytuowanych w hali portu lotniczego na terenie terminali A, B i C. Autobusy te kursują codziennie w godzinach od 8.30 do 20.30. Jeśli podróżni zmuszeni są do podróżowania nocą – warto pamiętać o nocnym autobusie firmy Cotral, kursującym 4 razy w ciągu nocy za jedyne 5 euro za bilet.
Na lotnisku działają liczne wypożyczalnie samochodów (usytuowane w hali przylotów). Jeśli jednak dokonujemy wcześniejszej rezerwacji przez internet – możemy liczyć na niższe opłaty za wynajem auta. Warto pamiętać o tym, by dodatkowo ubezpieczyć się przeciwko wypadkom i kradzieżom. Najpopularniejsze firmy, w których można wypożyczyć samochód to: Auto Europa, Italy by Car, Targa Rent i Avis. W Rzymie bardzo popularne są jednoślady – poruszanie się po mieście skuterami, motorowerami i rowerami jest szybkie, sprawne i fascynujące. Przy ich wypożyczaniu nie zawsze wymagane jest prawo jazdy.
Jeszcze jedną opcją dojazdu do Rzymu z lotniska jest taksówka. Czas jazdy wynosi około 45 minut, a koszt waha się w granicach 45-50 euro.
Z lotniskiem Fiumicino można skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numery: +39 06 65951 i +39 06 65954554 lub za pomocą strony oficjalnej lotniska – adres internetowy: www.adr.it