Kreta - Lotnisko Heraklion

Lotnisko w Heraklionie zostało nazwane imieniem Nikosa Kazatzakisa – autora słynnego dzieła „Grek Zorba” nie bez powodu. Położone około 5 kilometrów od centrum Heraklionu – umożliwia turystom dotarcie i zapoznanie się ze specyficzną atmosferą greckiej wyspy Krety.
Wśród 9 portów lotniczych, znajdujących się na terenie Grecji (Ateny, Chania, Korfu, Kos, Mykonos, Rodos, Thessaloniki, Samos oraz Santorini) – lotnisko w Heraklionie jest najbardziej ruchliwym portem lotniczym na Krecie i jednym z największych w kraju. Warto wiedzieć, że z przystanku autobusowego, umiejscowionego niedaleko portu lotniczego im. N.Kazatzakisa – kursują bezpośrednie autobusy do głównych miast na Krecie, tj. Knossos, Chanii i Rethymnonu i innych.

 

 

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Informacje

Oficjalna strona lotniska: www.hcaa-eleng.gr/irak.htm, tel. +30/281022.8401 i 2810 228402.
Wśród najczęściej wybieranych przez podróżnych tanich linii lotniczych – do tych, które latają do i z lotniska Heraklion należą:
Air Berlin, Centralwings, Kondor, EasyJet, Germanwings, Jet2, Norwegian, Transavia, TUIfly, Volareweb oraz Wizzair.
Przewoźnicy wyżej wymienionych firm lotniczych dbają o bezpieczny przelot swoich klientów na następujących możliwych kierunkach, na lotniska:
Amsterdam, Berlin-Schönefeld, Berlin-Tegel, Brema, Budapeszt, Dortmund, Drezno, Düsseldorf, Erfurt, Frankfurt, Graz, Hamburg, Hanower, Karlsruhe, Kolonia, Leeds, Linz, Lipsk, Londyn-Gatwick, Manchester, Mediolan-Malpensa, Monachium, Münster, Norymberga, Oslo-Gardermoen, Paderborn, Palma de Majorka, Paryż-Orly, Rostock, Saarbrücken, Salzburg, Stuttgart, Wiedeń, jak również Zurych.
Podróżni z Polski mogą natomiast dostać się na lotnisko w Heraklionie z warszawskiego Okęcia i katowickich Pyrzowic.