Port Lotniczy Gatwick w Londynie

Lotnisko Londyn Gatwick

Londyn posiada aż pięć dużych portów lotniczych, do których należą: Londyn Heathrow, Londyn Luton, Londyn Stansted, London City i Londyn Gatwick. London Gatwick Airport jest po Heathrow drugim lotniskiem, które przyjmuje najwięcej podróżnych w Wielkiej Brytani, obsługując co roku ponad 32 miliony pasażerów. Według obliczeń statystycznych, do roku 2010 liczba ta powinna wzrosnąć o około 8 milionów. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę przepływ i ilość pasażerów międzynarodowych – lotnisko Gatwick zajmuje siódme miejsce na świecie.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Londynu:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Tanie Bilety Lotnicze do Londynu

Londyn i jego lotniska są jednym z największych na świecie portów lotniczych. Także z Polski  każdego roku setki tysięcy turystów i pracowników przemierza tę trasę. Tanie bilety lotnicze do Londynu oferuje wiele linii lotniczych. Są to tanie linie lotnicze jak i tradycyjne linie lotnicze. Zobacz ofertę tanie na przeloty do Londynu: >>> Bilety Londyn Wiodącymi liniami lotniczymi są Ryanair, Wizzair, Centralwings, British Airways, LOT, easyJet.

Port lotniczy Gatwick zapewnia połączenia do około dwustu miast, w tym również do w Polski. Do Gatwick w Londynie można dolecieć z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, jak też Katowic (od 31 stycznia 2008 r. np. z liniami Wizz Air). Tak liczne możliwości sprawiają, że zarówno z tego miejsca w Londynie można podróżować niemal do każdego zakątka ziemi, jak i z dotarciem do Gatwick podróżni z całego świata raczej nie będą mieli problemu.
Centralwings, EasyJet, Sterling, Jet2 i TuiFly to z kolei najczęściej wybierane przez podróżujących tanie linie lotnicze, jakie obsługują Gatwick. Z tego właśnie londyńskiego lotniska wzlatują w niebo również linie British Airways do Stanów Zjednoczonych z uwagi na to, że np. w porcie lotniczym Heathrow wprowadzone zostały ograniczenia dotyczące lotów transatlantyckich. Gatwick stanowi również bazę dla linii czarterowych.
Lotnisko Gatwick jest umiejscowione ok. 45 km w kierunku południowym od stolicy Wielkiej Brytanii i ok. 40 km w kierunku północnym od miasta Brighton.
Na terenie London Gatwick Airport znajdują się dwa terminale: Północny i Południowy. Terminal Północny, którego budowa trwała 5 lat został uroczyście otworzony przez królową Elżbietę II w 1988 roku. Terminal Południowy jest natomiast dużo starszy, gdyż początki jego budowy sięgają roku 1952, po czym jeszcze z biegiem kolejnych lat coraz bardziej go rozbudowywano i odnawiano. Obydwa opisywane terminale posiadają wiele udogodnień dla podróżnych, takich jak np. restauracje, sklepy, sale zabaw dla dzieci, bankomaty, a nawet kaplice (katolicka, anglikańska i Wolnego Kościoła). Na terenie terminali znajdują się ponad to działające cały czas punkty informacyjne i specjalne tablice ogłoszeń, na których można zamieścić różne wiadomości. W przechowalniach bagażu można bezpiecznie trzymać swoje rzeczy za 5,50 funta na dobę. Na terenie Terminala Północnego przechowalnia bagażu jest otwarta od godziny 6.00 do 22.00, a w Terminalu Południowym działa 24 godziny na dobę. W przypadku zagubienia części bagażu – również na terenie Terminalu Południowego podróżni mogą skorzystać z biura rzeczy znalezionych, działającego od poniedziałku do soboty w godzinach 08:00-19:00 oraz w niedziele od 08:00 do 16:00 (informacja telefoniczna pod nr + 44 (0) 1293 503162). W niedalekiej odległości od portu lotniczego Gatwick znajduje się kilka hoteli o wysokim standardzie i cenach dostępnych dla większości turystów. Warto również wiedzieć, że pomiędzy obydwoma terminalami można za darmo przemieszczać się za pomocą zautomatyzowanego, wagonowego systemu transportowego (Gatwick Airport Transit) Po specjalnie do tego celu przygotowanej trasie-estakadzie o długości 1,2 km poruszają się dwa 3-wagonowe pojazdy bez kierowców. Sterowana automatycznie podróż między terminalami trwa zaledwie 4 minuty, a pociągi te kursują bardzo często.
Do dyspozycji podróżnych zmotoryzowanych lotnisko Gatwick przygotowało aż osiem parkingów. Z obydwu terminali kierowcy mają dostęp bezpośredni do parkingów zarówno krótko jak i długoterminowych. Jeśli jednak planujemy dłuższy postój warto wcześniej dokonać rezerwacji biletów przez strony internetowe: www.baa.com (tel. (0)870 000 1 000) lub www.parkwithcps.com (tel. (0)870 411 1118).