Port Lotniczy Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu

Lotnisko Orly na południu, lotnisko Beauvais Tille oraz lotnisko Roissy-Charles de Gaulle na północy to trzy porty, które zapewniają obsługę lotniczą stolicy Francji. W okolicach Paryża jest jeszcze jedno lotnisko, znajdujące się w Le Bourget, 12 km od centrum Paryża, na którym głównie stacjonują odrzutowce biznesowe oraz na którego terenie znajduje się najstarsze na świecie muzeum lotnictwa. Port lotniczy Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu jest nie tylko największym we Francji, ale także uchodzi za jeden z największych na świecie (zarówno pod względem ilości pasażerów, jak i przewozów towarowych). Umiejscowiony jest około 23 kilometry od centrum Paryża, a za jego obsługę i utrzymanie odpowiada spółka Aéroports de Paris.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Paryża:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Lotnisko Paryż

W skład Lotniska Roissy-Charles de Gaulle wchodzą trzy terminale. Terminal T-1 dzieli się na dwie części i zawiera trzy poziomy: na najwyższy samoloty przylatują, ze średniego – odlatują, a na najniższym znajdują się sklepy i różne punkty usługowe. Najbardziej popularnymi liniami, obsługującymi ten terminal są: Lufthansa, SAS i US Airways. Terminal T-2 tworzą mniejsze podterminale od A do F, na których możemy zobaczyć głównie samoloty linii Air France, ale również np. linii British Airways, Alitalia i polskiego LOT-u. Terminal T-3 natomiast obsługuje loty czarterowe i mniejsze linie lotnicze. Dla ułatwienia przemieszczania się podróżnych i ich komfortu została uruchomiona szybka i bezpłatna kolejka, jeżdżąca pomiędzy terminalami.

Jeśli chodzi o połączenia z Polski z portem lotniczym Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu – mamy do wyboru trzy możliwości: z Warszawy (Okęcie), Krakowa (Balice) i Katowic (Pyrzowice).

Bezpośrednio na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle turyści podróżujący w głąb Francji mają możliwość wynajęcia samochodu. Firmami zapewniającymi tego typu usługi są: Europcar, Budget, Hertz, Sixt, Avis i National. W sytuacji, gdy potrzeba przemieszczenia się obejmie większą grupę osób – korzystnie jest wynająć busa, najlepiej od razu w obie strony. Ponadto z lotniska można dostać się do centrum stolicy Francji autobusem linii Roissy Bus, które docierają do ulicy Scribe obok Opery Garnier w Paryżu. Czas jazdy – około 45-60 minut, przy czym pojazdy są do dyspozycji co około 15 minut w godzinach: 6.00 – 23.30, cena za przejazd: 8,60 euro. Przystanki tej linii znajdują się na każdym z terminali lotniska. Inne linie autobusowe obsługujące trasę: lotnisko-centrum Paryża, to dojeżdżające do alei Avenue Carnot nr 1 w pobliżu Łuku Triumfalnego – linie Air France. Autobusy kursują co 15 minut, pomiędzy godziną 5.45 a 23.00 i odjeżdżają z terminala T-2. Podróżujący mogą jeszcze wybrać linie regularne: nr 350 (do Gare de l’Est) i 351 (do Nation). Dla podróżujących nocną porą kursują autobusy nocne o numerach: N120 (z każdego terminalu przez Paryż do Corbeil-Essonnes) i N121 (do La Verriere).
Kolejną możliwością dojazdu do centrum Paryża jest kurs taksówką z oznakowaniem „Parisienne”. Jest to oczywiście opcja najdroższa – w zależności od pory dnia, liczby osób i ilości bagażu cena za przejazd waha się pomiędzy 40 a 50 euro.
Warto wiedzieć, że bardzo korzystnie, wygodnie i szybko można podróżować również koleją. Pomiędzy portem lotniczym Roissy-Charles de Gaulle (dokładnie z pierwszego i drugiego terminala) a Paryżem kursuje pociąg RER (linia B). Wybierając taki sposób przemieszczenia się do Paryża mamy do wyboru cztery połączenia w ciągu jednej godziny, a czas jazdy na stację Gare du Nord zamyka się w ciągu 25 minut. Do stolicy Francji a potem również do innych miast kursuje z kolei superszybki pociąg TGV.