LOTNISKO KATOWICE PYRZOWICE

Pełna nazwa lotniska - Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Lotnisko w Katowicach prowadzi loty międzynarodowe, krajowe do Warszawy i z Warszawy oraz czarterowe. Lotnisko w Katowicach to aktualnie jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce. Międzynarodowy port lotniczy w Katowicach położony jest niedaleko miejscowości Pyrzowice, około 30 km na północ od Katowic, przy ulicy Wolności 90. Jest on centralnym lotniskiem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, a swoim zasięgiem oddziaływania obsługuje cały obszar województwa śląskiego, a także częściowo opolskiego i małopolskiego. Posiada bezpośrednie połączenie autobusowe z Katowicami i Krakowem.

Sprzedaż Biletów Lotniczych z Katowic:
Infolinia: 801 005 059 lub 32 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Informacja Lotniskowa
(TEL.) 0048 32 392 73 85 / 0048 32 392 73 24

Historia lotniska w Katowicach-Pyrzowicach sięga 1940 roku, kiedy to wojska niemieckie rozpoczęły w tym miejscu budowę lotniska polowego. W końcowym okresie II wojny światowej, testowano tam samoloty rakietowe Messerschmitt 163 Komet. Następnie na lotnisku stacjonowali żołnierze armii czerwonej. Dopiero na początku lat pięćdziesiąt lotnisko zostało przekazane wojsku polskiemu. A pierwszy pasażerski samolot do Warszawy wystartował stamtąd 6 października 1966 roku. Od 1990 roku, na dwa lata została zawieszona działalność lotniska, w związku z zawirowaniami politycznymi. W ostatnich latach, w związku z gwałtownym wzrostem ruchu pasażerskiego, port lotniczy w Katowicach poddawany był ciągłej rozbudowie wraz z otaczającą go infrastrukturą; w 2006 roku oddano do użytku drogę ekspresową S1, a w 2007 nastąpiło oficjalne otwarcie drugiego Terminalu Pasażerskiego B. W przyszłości planowany jest dalszy rozwój lotniska. Największy udział na lotnisku w Katowicach mają tanie linie lotnicze, dzięki czemu liczba obsługiwanych połączeń zagranicznych, a tym samym liczba pasażerów, znacząco wzrosła. Można udać się stamtąd w następujących kierunkach: Centralwings – Dublin, Edynburg, Shannon, Hurghada, Germanwings – Kolonia/Bonn, Stuttgart, Hamburg i Berlin-Schönefeld jako połączenia Smart Connect) (od 1 kwietnia 2008), Jet Air – Bydgoszcz, LOT – Monachium, Turyn, Warszawa, Lufthansa – Dusseldorf, Frankfurt, Ryanair – Bristol, Dublin; Wizz Air – Barcelona, Belfast, Bournemouth, Bruksela, Cork, Coventry, Doncaster, Dortmund, Eindhoven, Frankfurt, Glasgow, Kolonia/Bonn, Liverpool, Londyn, Malmo, Mediolan, Oslo, Paryż, Rzym, Sztokholm. Port lotniczy w Katowicach jest również drugim, co do wielkości, pod względem połączeń czarterowych. Informacje dodatkowe odstępne pod numer telefonu: +48 32 39 27 385 lub +48 32 39 27 324. Natomiast informacja o sprzedaży biletów dostępna pod numerem: +48 32 28 45 050.

Na lotnisku znajduje się:

– parking niestrzeżony oraz parking strzeżony płatny
– wynajem samochodów / wypożyczalnia aut / ren a car
– restauracja, bar szybkiej obsługi
– usługi taxi
– wynajem busów
– sprzedaż biletów
– kantor wymiany walut,
– banki
– apteka
– kaplica
– sklep wolnocłowy i sklepy ogólnodostępne
– pokój dla matki z dzieckiem,
– Senator Bisness Lounge

DOJAZD – Lotnisko Pyrzowice

Do lotniska i z lotniska Katowice Pyrzowice dojechać można autobusami, busami samochodem, taxi. Autobus „Linia Lotnisko” kursuje codziennie na trasie Lotnisko Katowice Pyrzowice – Centrum miasta Katowice.

LINIE LOTNICZE mające swe odloty i przyloty na lotnisko Katowice Pyrzowice:

LOT Polish Airlines, Lufthansa, EuroLOT, Wizz Air, Centralwings, Ryanair, Jet Air, Germanwings.

ODLOTY z Lotniska Katowice Pyrzowice:

Ateny, Barcelona, Berlin, Bristol, Bruksela, Burgas, Cork, Coventry, Doncaster, Dortmund, Dublin, Dusseldorf, Edynburg, Eindhoven, Franfurt, Glasgow Prestwick, Kolonia Bonn, Kopenhaga, Kreta – Heraklion, Liverpool, Londyn Luton, Londyn Stansted, Stuttgart, Londyn Gatwick, Malmo, Mediolan, Monachium, Oslo – Torp, Paryż, Rodos, Rzym, Shannon, Sztokholm, Turyn, Warszawa.

WIADOMOŚCI:

Do Berlina i Kopenhagi dzięki JetAir

Linie Lotnicze JetAir wprowadziły pewne zmiany do swoich rozkładów lotów dzięki czemu pasażerowie z Katowic będa mogli polecieć samolotem linii Jet Air do takich europejskich miast jak Kopenhaga i Berlin. Podczas lotu odbędzie się krótka 25 minutowa przerwa w Bydgoszczy.

Wizz Air z Katowic do Londynu Gatwick

Od stycznia 2008 można latać z Katowic juz nie tylko do Lonynu Stansted i Londynu Luton ale także Londynu Gatwick. Nowe połączenie otwarły węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air, które w Katowicach mają swoja bazę. Loty na trasie Katowice Londyn Gatwick sześć razy w tygodniu.

Dwa nowe połączenia Germanwings z Katowic

W nowym letnim rozkładzie lotów, który wchodzi w życie od 1 kwietnia znajdują sie dwa nowe połączenia niemieckich linii lotniczych Germanwings. Dzięki Germanwings z Katowic będzie można polecieć w okresie wakacji do Kolonii / Bonn oraz Stuttgartu.

Z Centralwings do Hurghady
Tanie Linie Lotnicze Centralwings wprowadzają stałe połączenie z Katowic do Hurghady w Egipcie. Będą to loty czarterowe i odbywać się będą w każdy czwartek. Na razie pozostają w rozkładzie Centralwings do końca sezonu zimowego.