Lotnisko Amsterdam Schiphol

Do Amsterdamu najłatwiej dostać się oczywiście samolotem. Lotnisko Schiphol położone jest zaledwie około 15 km od miasta w kierunku południowo-zachodnim. Warto wiedzieć, że w rankingu największych lotnisk w Europie zajmuje czwarte miejsce. Z lotniskiem skontaktować się można telefonicznie pod nr: (0)900 7244 7465 oraz (0)20 794 0800 (dzwoniąc tylko z obszaru Holandii) lub mailowo: info@schiphol.nl, jak również pod adresem: www.schiphol.nl

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Amsterdamu:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

24 Hour Services

Air & Heating Repairs

Residential & Commercial

Free Quotations

Honest & Reliable

Honest & Reliable

Get 15% Discount On Your First Service

Amsterdam Schiphol

Na terenie lotniska umiejscowiono dwa wielopoziomowe parkingi (P1 oraz P2), ale samochód można na nich trzymać maksymalnie do 48 godzin. Jeśli podróżni planują dłuższy postój muszą udać się na parking P3, który znajduje się 4 km od głównego terminala. Dla vipów wyznaczono dodatkowo osobny parking P7, ale wcześniej należy dokonać rezerwacji pod nr tel. na terenie Holandii (0)900 7244 7465 lub (0)20 7794 0800.
Parkingi P1 i P2 są połączone zarówno z terminalem, jak i centrum handlowym Schiphol Plaza, ze sklepami czynnymi od godz. 7.00 do 22.00, supermarketem czynnym do godz. 24.00 oraz restauracjami otwartymi przez całą dobę.
Tuż obok terminala znajdują się również hotele a także miejsca, gdzie można się zrelaksować w oczekiwaniu na połączenie lotnicze (Centrum Medytacji, kasyno, a nawet muzeum). Natomiast klienci tzw. Centrum Komunikacyjnego mogą skorzystać z wielu usług – pocztowych, telefonicznych, internetowych i informacyjnych.
Port Lotniczy w Amsterdamie oferuje podróżnym 8 tys. dużych i 4 tys. mniejszych wózków do przewozu bagażu, przechowalnię oraz wiele skrytek bagażowych, umiejscowionych wewnątrz i na zewnątrz terminala.
Niedaleko wyjścia z lotniska znajdują się postoje taksówek i autobusów. Czas jazdy z Schiphol do Amsterdamu wynosi ok. 15 minut, przy czym taksówkę można zarezerwować wcześniej na stronie internetowej lotniska. Jeśli chodzi o autobusy – linie nr 197 i 370 obsługują trasę do centrum Amsterdamu (odjazd ze stanowiska A7, hala przylotów nr 2).
Podróżni mogą również wynająć samochód – najbardziej znane firmy/wypożyczalnie to National Car Renta, Hertz, Sixt i Avis.
Pod Schiphol Plaza umiejscowiona jest stacja kolejowa, gdzie pociągi np. w kierunku Amsterdamu kursują również nocą. Przykładowy czas połączenia kolejowego z lotniska:
do Amsterdamu -15 min.
Eindhoven – 92 min.
Rotterdamu – 60 min.
Tilburga – 91 min.
Bilety można kupić w automatach i specjalnych punktach biletowych albo obok hali, w której odbiera się bagaże albo też w Schiphol Plaza.

Przybywający do Amsterdamu goście mogą zatrzymać się ponadto w licznych hotelach – rezerwacji miejsc hotelowych można dokonać w holenderskim biurze informacji turystycznej, działającym w hali przylotów nr 2.
Dla wyjątkowych turystów otworzono biuro podróży, które m.in. oferuje wycieczki do Amsterdamu. Oczekując na przesiadkę można więc np. zwiedzić miasto nawet w 3 godziny! Turyści mogą również oglądać samoloty, przebywając na platformie widokowej, która jest czynna od 7.00 do 20.00 latem i od 9.00 do 17.00 zimą.

Ciekawe i praktyczne informacje dla podróżnych zawiera specjalny program informacyjny, wyświetlany na dużym ekranie i działający przez 14 godzin na dobę. Lotnisko posiada również informacyjne stanowiska automatyczne, które wyposażone są w ekrany dotykowe. Chętni mogą zadzwonić do biura obsługi klienta pod nr +800 7244 7465.

Dla tych, którzy zamierzają podróżować dalej samochodem, istotna jest informacja, iż tuż obok lotniska Shiphol przebiega autostrada A4. Łączy ona Amsterdam z Hagą i Rotterdamem. Wyjazd na A4 dosyć czytelnie opisują drogowskazy.

Port Lotniczy Shiphool dysponuje połączeniami do 250 miejsc na całym świecie. Amsterdam obsługuje ponad 100 linii lotniczych. Do najbardziej popularnych tanich linii należą: Centralwings, EasyJet, SkyEurope, Condor, Sterling.
Jeśli chodzi o połączenia Polska-Holandia – do Amsterdamu można dolecieć bezpośrednio z Warszawy (7 dni w tygodniu co najmniej 4 loty dziennie) i Krakowa.
Opracowano dla Lotnisko-Airport.pl. Tekst Monitorowany.